tank LeopardConcernul militar german Krauss-Maffei Wegmann (KMW) a anunțat o creștere bruscă a cererii pentru tancurile pe care le fabrica în Germania. Compania explica interesul pentru produsele sale de criza din Ucraina, potrivit RBC.

Şeful KMW Frank Haun, spune ca cel mai mare interes pentru productia firmei vine din țările est-europene și scandinave, potrivit Reuters.

Acest lucru se explica, desigur, prin criza din Ucraina„, a spus el.

Concernul produce tancuri Leopard 2 și Leopard 1, dar si sisteme autopropulsate antiaeriene Gepard, masini de lupta a infanteriei Puma, tunuri autopropulsate PzH2000 și lansatoare de rachete multiple.

Acest articol este proprietatea Pagina de Rusia și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

Foarte slabSlabMediocruBunFoarte bun (Niciun vot deocamdată)
Încarc...

Related Posts

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Scroll to top